Події
Магазин
Меню
ОДЕСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ
ЗВІТ 2020 рік
РОЗДІЛ I
НАУКОВА РОБОТА
Наші наукові співробітники розробили декілька циклів екскурсій та лекцій
КОЛЬОРОВІ ЕКСКУРСІЇ
Вчимо наших відвідувачів «читати» картину через кольори — без зосередження на сюжеті або біографії автора спробуємо зрозуміти, як і для чого художник працює з конкретним кольором. Ці екскурсії для тих, кто вже знайомий з нашою експозицією і хоче поглянути на вже знайомі роботи під новим кутом, дізнатися більше про колористику, символіку кольорів, про те, яку роль колір відігравав у творчості окремих художників і навіть цілих художніх напрямів і мистецьких об'єднань.
ПОЗАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ
Одна екскурсія — одна зала. З нашими екскурсоводами відвідувачі приділяють увагу окремій залі Одеського художнього та ближче знайомлються з кожною картиною. Ці екскурсії підходять і для тих, хто вже був у музеї та знайомий з експозицією, але бажає заглибитися у вивчення експозиція, і для тих, хто прийшов до музею вперше.
ЛЕКЦІЙНИЙ КУРС «1 PEARL — 1 HOUR»
Курс лекцій «1 pearl — 1 hour» присвячено картинам, яким не приділяють уваги під час оглядових екскурсій.
Left
Right
У 2020 році Одеський художній видав каталог за редакцією нашого науковця Олександра Дмитренко «Одеський художній музей: історія колекції 1899—1941». Цей дослідницький нарис присвячено формуванню колекції Одеського художнього музею, біля витоків якого стояли Одеське товариство красних мистецтв та Товариство південноросійських художників. Опрацьовані чисельні документи, фотографії та джерела інформації з архіву музею, його картотеки і каталогів, створенних співробітниками музею.

Наші науковці також розробили та видали каталог до найголовнішого виставкового проєкту 2020 року «Суворі та стильні: мистецтво довгих шістдесятих». У двомовному каталозі зібрано більше 200 робіт художників-суворостильців, що були представлені на виставці, біографічні дані, архівні фотографії, тощо.
РОЗДІЛ ІІ
ВИСТАВКИ
ЛЮТИЙ — ЧЕРВЕНЬ 2020
Віктор Маринюк. Жити уважно
650 відвідувачів

Віктор Маринюк — легенда одеського нонконформізму.

Діапазон Віктора Маринюка — від ранніх експресивних експериментів, співзвучних актуальному на початку 60-х років ХХ сторіччя «суворому стилеві» до лірично-геометричної абстракції, часто органічно поєднаної з умовною лінеарністю.
ЧЕРВЕНЬ — СЕРПЕНЬ 2020
Юрій Сивирин. Чорне дзеркало
1102 відвідувача

Юрій Сивирин намагається називати речі своїми іменами і цим оголює рани. «Що таке час?» — головне питання, яке турбує автора. «І чи є ще такі, як я, що так само болісно переживають миготіння та зникнення смислів і образів?» — роботи Сивирина про пошук співчуття та розуміння. Йому, як і всім нам, доводиться жити в режимі постійних інформаційних травм і атак. Але він, не соромлячись, ділиться своїм унікальним досвідом виживання в задзеркаллі — веде відверту розмову про сенс свого і нашого з вами життя.
ВЕРЕСЕНЬ — ЛИСТОПАД 2020
Ігор Гайдай. Verum in grano
1376 відвідувачів
ЖОВТЕНЬ 2020 — СІЧЕНЬ 2021
Михаїл Рева. Одкровення/Revelation
3875 відвідувачів

Михаїл Рева — український скульптор, живе і працює в основному в Одесі. Там він створив ряд відомих творів: «Дванадцятий стілець» на Дерибасівській; фонтан в Грецькому парку; «Ангел милосердя» на Дитячому реабілітаційному центрі імені Бориса Литвака, який в місті так і називають «Будинок з ангелом». Засновник фонду Reva Foundation. На виставці представлені роботи різних років, від ранніх, таких як ікони, створені для фільму «Пустеля» Михаїла Каца, до цьогорічних робіт змішаної техніки, які Михаїл Рева створював у Мексиці, перебуваючи там під час карантину.
ЛИСТОПАД 2020 — СІЧЕНЬ 2021
Микола Глущенко. Остання свобода: пізні етюди з фондів Одеського художнього
881 відвідувач

Микола Глущенко (1901, Новомосковськ, Дніпропетровщина — 1977, Київ) — одна з найяскравіших фігур українського живопису минулого століття.

Біографія Миколи Глущенка схожа на авантюрний роман: у ній знайшлось місце затяжній еміграції, агентурній діяльності, численним закордонним мандрівкам і плідній творчості. За життя митець створив понад 10 тисяч полотен. Виставка «Остання свобода» познайомить одеського глядача з пізнім періодом діяльності митця — останні 20 років його життя.
13 БЕРЕЗНЯ МИ ВІДКРИЛИ НАЙГОЛОВНІШИЙ ПРОЄКТ 2020 РОКУ
ДО ВИСТАВКИ МИ ПРОВЕЛИ ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ:
Провели 28 кураторських та 2 директорських екскурсії
5 лекцій та панельну дискусію
Результатом виставки став двомовний каталог
У каталозі зібрано більше 200 робіт з фондів Одеського художнього та інших музеїв України, а також приватних зібрань. Каталог включає тексти українською та англійською мовами, а також архівні фотографії і біографічні дані художників-«суворостильців».
Придбати каталог
Left
Right
РОЗДІЛ ІІІ
ЗАХОДИ
У 2020 РОЦІ МИ ПРОВЕЛИ:
11 кінопоказів простонеба в рамках проєкту «Кіно в музеї | OPEN AIR ART»
Благодійний бранч з Le Silpo
Благодійну вечерю з Fratelli
Стали локацією для благодійного Vintage Charity Market & Sova Picnic
Провели закритий захід для друзів та клієнтів ювелірного дому Cartier
В Одеському художньому тричі робили пропозицію, чотири рази святкували дні народження, шість компаній відвідали корпоративні екскурсії
Всього спеціальні дитячі івенти у 2020 році відвідали 369 дітей:
Розважальні майстер-класи та квести — 230 дітей;
Школа юного музейника — 63 дитити;
OFAM Kids Camp — 76 дітей.
РОЗДІЛ IV
ІНФРАСТРУКТУРНІ ЗМІНИ
РОЗДІЛ V
ФАНДРЕЙЗИНГ


КЛУБ МАРАЗЛІ
  • Цьогоріч до благодійного Клубу Маразлі приєдналися 29 нових учасників
  • 37 учасників цього клубу зробили внесок другого року
  • Станом на 30 грудня 2020 року в Клубі Маразлі — 92 учасники
  • Загальна сума членських внесків за 2020 рік — 1 855 000 ₴


Загальна сума коштів від продажу квитків та послуг у 2020 році — 3 000 000 ₴


Загальна сума коштів, які були залучені від фандрейзингових подій до БФ «Друзі музею» — 1 363 816 ₴
Цьогоріч ми забезпечили WiFi покриття на території усього музею, а також встановили IP-телефонію для ефективної внутрішньої комунікації.
У 2020 році ми залучили на реставрацію рам та картин, а також придбання музейних стекол 125 670 ₴
Цьогоріч ми отримали у подарунок близько 10 картин:
Юрій Соломко «Старий глобус»
Тіберій Сільваші «Живопис»
Ілля Ісупов «Людина з грибами»
Олександр Кліменко «Промені Ціолковського»
Матвій Вайсберг «Пам'яті Темо Свірелі»
Олександр Животков «Робота #2» з циклу «11 років»
Юрій Сивирин «Клони»
Давід Шостак «Розстріляна культура»
РОЗДІЛ VI
СУВЕНІРНА ПРОДУКЦІЯ
У 2020 році ми значно роширили лінійку нашої сувенірної продукції
ШКАРПЕТКИ
У колаборації з українським брендом SOX ми розробили колекцію музейних шкарпеток: наразі маємо 8 видів з репродукціями картин з зібрання Одеського художнього.
ПІНИ
Разом з брендом Pin.Up розробили колекцію музейних пінів.
ШОПЕРИ
У колаборації з українським брендом Karman ми розробили колекцію музених шоперів: наразі маємо 5 видів сумок з репродукціями робіт з зібрання Одеського художнього.
ДЛЯ МАЛЮКІВ
Цьогоріч ми вирішили попіклуватися і про наймолодших наших відвідувачів і розробили боді та шкарпетки для малюків від 0 до 12 місяців.
ШОВКОВЕ МИСТЕЦТВО
Разом з українським брендом OLIZ ми розробили колекцію шовкових хусток з репродукціями картин з зібрання Одеського художнього.
РОЗДІЛ VII
КАРАНТИН БЕРЕЗЕНЬ — ТРАВЕНЬ 2020
  • Під час карантину ми провели 8 безкоштовних онлайн-лекцій та 7 майстер-класів для дітей.
  • День музеїв — 18 травня — ми також провели у форматі онлайн: 6 екскурсій, 3 public talck.
  • 7 квітня у наших соціальних мережах ми запустили кампанію #OFAMneedsHelp, завдяки якій нам вдалося зібрати 207 000 ₴: 127 000 ₴ з продажу сувенірної продукції, 80 000 ₴ — благодійні внески.
Зробили музей доступнішим під час карантину завдяки 3D-туру.
РОЗДІЛ VIII
МУЗЕЙ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Цьогоріч ми створили Telegram-канал, завдяки якому нашим відвідувачам стало комфортніше дізнаватися про всі події, що відбуваються в Одеському художньому. Також у нас з'явилися Telegram-канал для дітей та їх батьків, що цікавляться дитячими подіями, та закритий канал для учнів Школи юного музейника.
РОЗДІЛ ХІХ
ГРАНТИ
Музеї в авангарді суспільних змін
Команда Одеського художнього музею завершила проєкт «Музей в авангарді суспільних змін», що складався з трьох частин і дев'ять місяців тривав у трьох містах України — Одесі, Херсоні та Бердянську — на базі Одеського художнього, Херсонського художнього та Бердянського художнього музеїв. Він включав у себе лекції, мистецький айдіатон зі створення арт-об'єкта та проведення виставки Ісаака Бродського, покликані відслідкувати те, наскільки тісно пов'язані між собою мистецтво, культура, суспільство та політика. Проєкт було реалізовано за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Докладніше про проєкт
Дякуємо за вашу підтримку! До зустрічі в музеї!