МИСТЕЦТВО В АВАНГАРДІ СУСПІЛЬНИХ ЗМІН

ВЕЛИКИЙ ПРОЕКТ ДЛЯ МУЗЕЇВ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
Проект «Мистецтво в авангарді суспільних змін» організовує Одеський художній музей в партнерстві з Херсонським художнім музеєм та Бердянським художнім музеєм за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Він включає в себе лекційні курси, мистецький ідеатон в Херсоні зі створення арт-проекту та проведення виставки Ісаака Бродського в Бердянську.

Протягом жовтня та листопада художні музеї Одеси, Херсону та Бердянську проведуть лекційні курси від українських мистецтвознавців, істориків та філософів. Слухачам курсу будуть розповідати про те, як мистецтво та музеї перетинаються з суспільним та політичним життям громад. Разом з лекторами ми будемо говорити, як звичайні люди завдяки мистецтву змінювали міста і країни, чому митці – справжні бунтарі, які виборюють наше право на свободу, а мистецтво ніколи не було поза політикою.

Важливий елемент проекту – виставка Ісаака Бродського в однойменному художньому музеї Бердянська. Постать художника ми розглядаємо в якості прокламатора культурної політики свого часу, що співзвучно головній меті проекту – відслідкувати те, наскільки тісно пов'язані між собою мистецтво, культура, суспільство та політика.

Проект фіналізує ідеатон в Херсоні – спеціальне змагання команд (до складу входять представники громади та відомі українські арт-діячі), метою якого є створення концепту арт-об'єкту.


«Мистецтво в авангарді суспільних змін» об'єднує українські музеї півдня у пошуках відповіді на питання, яким чином мистецтво, культурні інституції та громадські діячі впливали та можуть впливати на суспільство, щоб змінити його на краще.

Художники та активісти зі всієї України будуть
змагатись в мистецькому айдіатоні в Херсоні
Дати: 7-9 лютого
«Музеї генерують ідеї», – впевнені організатори проекту «Мистецтво в авангарді суспільних змін», який проходить в трьох містах півдня України – Херсоні, Одесі та Бердянську.

Проект «Мистецтво в авангарді суспільних змін» реалізує Одеський художній музей в партнерстві з Херсонським художнім музеєм та Бердянським художнім музеєм за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Три місяці в Херсонському, Одеському та Бердянському художніх музеях науковці та філософи читали лекційні курси про те, як мистецтво може змінювати на краще цілі міста та країни. Ми говорили, як художник може стати справжнім бунтарем, спроможним вибороти право співгромадян на свободу. За цей період навколо художніх музеїв півдня Україні утворились справжні ком'юніті, для них і проведуть айдіатон – змагання творчих команд, які мають за кілька днів придумати оригінальну ідею арт-об'єкту з соціальним підтекстом.
Він має порушити важливе для суспільства питання – стану екології, прав людини, благодійності, збереження культурної спадщини, толерантності, економіки, корупції або свободи. Головні критерії вибору переможців – спроможність проекту майбутнього арт-об'єкту спричинити в суспільстві обговорення проблеми та надихнути людей на зміни. Переможці отримують можливість втілити свій проект у життя.
Кожна команда айдіатону буде складатись з митців, маркетологів, медійників, громадських активістів та містян, яким не байдужа доля власного міста та країни. Всього очікується 60 учасників, які будуть розділені на 10 команд.

Оцінювати творчі доробки команд-учасниць буде журі, до якого входять: директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд, заступниця директора Олександра Ковальчук, директорка Херсонського художнього музею Аліна Доценко, директорка Бердянського художнього музею Марина Бучакчийська та представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Мистецтво в авангарді суспільних змін» об'єднує українські музеї півдня у пошуках відповіді на питання, яким чином мистецтво, культурні інституції та громадські діячі впливали та можуть впливати на суспільство, щоб змінити його на краще.

Осінній лекційний курс в Одеському художньому музеї
Тривалість: 26 жовтня – 2 лютого

Осінній лекційний курс «Мистецтво в авангарді суспільних змін» організовує Одеський художній музей за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Слухачам будуть розповідати про те, як мистецтво та музеї перетинаються з суспільним та політичним життям громад. Разом з українськими художниками, мистецтвознавцями та філософами ми будемо говорити, як звичайні люди завдяки мистецтву змінювали міста і країни, чому митці – справжні бунтарі, які виборюють наше право на свободу, а мистецтво ніколи не було поза політикою.

Доступ до лекцій буде безкоштовним, необхідно лише завчасно зареєструватися на подію. Слухачі можуть обирати цікаві їм лекції або зареєструватись одразу на весь курс. Попереджаємо, що максимальна кількість місць – 80.

Проект фіналізує ідеатон – спеціальне змагання команд (до складу входять громадські активісти, відомі українські арт-діячі та усі бажаючі), метою якого є створення концепту майбутнього арт-об'єкту.
Розклад лекцій:
26 жовтня – Вахтанґ Кебуладзе. «Завмерле життя».

27 жовтня – Лізавета Герман. «Occupy Mincult, або Чи здатна сила художньої уяви реформувати інституції?».

2 листопада – Діана Клочко. «Боротьба за сучасність: натуралізм, політична сатира і соціальні біди. Художники середини ХIX ст. як бунтарі».

3 листопада – Діана Клочко. «Творчість Анатоля Петрицького: революційна виразність мінус ідеологія».

10 листопада – Олександр Михед. «Коли сучасне мистецтво стає реаліті: від Воргола до "Відкритої групи"».

16 листопада – Олекса Манн. «Часи змін: передбачення, дійсність, реакція».

17 листопада – Катерина Чуєва. «Музейна пилюка та політичні істоти, або Не сподівайтеся позбутися політики Міркування "музейника з 20-річним стажем"».

30 листопада Кирил Ліпатов. «Ісаак Бродський як прокламатор політики Сталіна щодо мистецтва».

7 грудня – Оксана Баршинова. «Музей як інструмент радянської пропаганди».

13 грудня – Олена Мельник. «Неконфліктна комунікація як мистецтво».

14 грудня – Катерина Чуєва. «Музейна пилюка та політичні істоти».

21 грудня – Марія Куліковська. «Мистецтво ціною в життя».

У Бердянську пройде виставка Ісаака Бродського «Радянський Давід»
3 грудня у Бердянському художньому музеї відкривається виставка Ісаака Бродського «Радянський Давід», вона триватиме до 25 січня.
«Радянський Давід» - важливий елемент масштабного проекту для музеїв півдня України «Мистецтво в авангарді суспільних змін», який демонструє, як художники можуть впливати на наше життя, а мистецтво стає інструментом для активістів.

Ісаак Бродський - радянський художник, чия творча діяльність нерозривно пов'язана з політичним і громадським життям першої третини XX століття. Бродський відомий як один з головних авторів знаменитої «ленініани» - циклу різнокаліберних монументальних творів, присвячених Володимиру Леніну, що стала згодом маркером і впізнаваною рисою кожного радянського міста, села і селища. Бродський працював над створенням образу Леніна і Сталіна, багато в чому сформувавши тодішнє і нинішнє уявлення про зовнішність і звички вождів. Саме він став одним з міфотворців візуальної складової радянської пропаганди, за що отримав прізвисько «Радянський Давід», яке і дало назву прийдешній виставці в Бердянському художньому музеї, де знаходиться велика колекція творів художника.

На виставці будуть представлені 30 робіт Бродського, частина з них зберігається в фондах Одеського художнього музею і буде показана в Бердянську вперше. «Радянський Давід» покаже своїм глядачам, яким чином художник може стати ключовим елементом пропаганди, формувати суспільство і змінювати цілі країни.

Терміни виставки: 3 грудня - 25 січня.
Відкриття: 3 грудня о 15:00.
Адреса: Бердянський художній музей, вул. Центральна, 29.

3 грудня о 16:30 у музеї пройде лекція куратора виставки «Радянський Давід» Кирила Ліпатова «Ісаак Бродський як прокламаторів тоталітарної політики стосовно мистецтва».

4 грудня о 16:30 - лекція заступника директора з розвитку Одеського художнього музею Олександри Ковальчук «Історія успіху Одеського художнього. Як зробити музей дружнім для всіх? ».

Виставку Ісаака Бродського «Радянський Давид» проводить Одеський художній музей разом з Бердянським художнім музеєм за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Made on
Tilda