ДРУЗІ, РЕМОНТНІ РОБОТИ НАВКОЛО ОДЕСЬКОГО ХУДОЖНЬОГО НАБИРАЮТЬ ОБЕРТІВ, АЛЕ МИ СПОДІВАЄМОСЬ, ЩО ВАС ВОНИ НЕ НАЛЯКАЮТЬ. ЗРУЧНІШЕ ЗА ВСЕ ДІСТАТИСЯ ДО МУЗЕЮ ВУЛИЦЕЮ ОЛЬГІЄВСЬКОЮ АБО Ж ПРОВУЛКОМ ЛЯПУНОВА. МИ ПРАЦЮЄМО ЩОДНЯ, ОКРІМ ВІВТОРКА:
НД, ПН, СР, ЧТ 10:30-17:30
ПТ-СБ 11:30-19:00
DEAR FRIENDS, REPAIR WORKS NEARBY THE ODESSA FINE ARTS MUSEUM ARE GAINING MOMENTUM , BUT WE HOPE IT WILL NOT FRIGHTEN YOU. THE EASIEST WAY TO GET TO THE MUSEUM THROUGH OLGIEVSKA STREET OR LIAPUNOVA ALLEY. WE WORK DAILY, EXCEPT TUESDAY:
SUN, MON, WED, THU 10: 30-17: 30
FRI-SAT 11: 30-19: 00

Close

ОДЕСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ

Одеський художній музей, який володіє визначною колекцією предметів мистецтва, розташувався в самому центрі Одеси, у старовинному палаці Наришкіних, збудованому у 1820-і роки в кращих традиціях російського класицизму. У 1888 році палац придбав тодішній одеський міський голова, видатний громадський діяч, меценат і колекціонер Григорій Маразлі, який і передав його місту з метою влаштування в ньому музею образотворчих мистецтв. Відкриття музею відбулося 24 жовтня 1899 року.

Колекція музею сьогодні вважається однією з найбільш значних і різнопланових в Україні. У даний час вона нараховує понад 10 тисяч предметів образотворчого мистецтва: живопису, графіки, скульптури, іконопису, декоративно-ужиткового мистецтва. Експозиція побудована в зручній для відвідувачів історико-хронологічній послідовності.

У музеї можна побачити картини визнаних майстрів мистецтва XІХ–XX століть — Івана Айвазовського, Іллі Рєпіна, Ісаака Левітана, Василя Сурикова, Михайла Врубеля, Валентина Сєрова, Миколи Реріха, Зінаїди Серебрякової, Костантина Сомова, Наталії Гончарової, Василя Кандинського та багатьох інших.

Особливий інтерес представляє багатюща колекція православних ікон (російська та українська ікона XVI–XIX ст.), що дає повне уявлення про особливості іконопису і включає твори високого художнього рівня. Цікава колекція представлена в залі декоративно-ужиткового мистецтва — роботи Марії Примаченко, кераміка і скло, вишивка і ткацтво, різьблення по дереву, предмети з металу і шкіри, писанки. У відділі сучасного мистецтва представлені роботи художників, написані починаючи з 20-х років ХХ століття, у тому числі картини прославлених представників одеського нонконформізму. При музеї працює експериментальна галерея «Жовті Велетні», де проходять виставки сучасних українських художників.
Щоби бути завжди в курсі, достатньо підписатись на новини музею
Щотиждня ми надсилатимемо розклад найцікавіших заходів
Контакти
+380 48 723 72 87
office@ofam.org.ua
Адреса
Одеса, вул. Софіївська, 5а
Графік роботи
Нд, Пн, Ср, Чт 10:30–17:30
Пт, Сб 11:30–19:00
Вівторок вихідний
Вартість квитків
Постійна експозиція: 70₴
Грот: 50₴

Щоби бути завжди в курсі, достатньо підписатись на новини музею:
Made on
Tilda